Dzisiaj jak zwykle cały dzień siedziałem sobie w Green Caffe NERO na Rondzie ONZ. Piłem sobie kawkę, jadłem pyszności - jak zwykle pełen luz i w zasadzie nic nie robiłem. Dzień jak co dzień. Takie życie przedsiębiorcy.

Siedziałem przy większym stoliku - tzw. stolik socjalny więc co i rusz dosiadały się do niego różne osoby. Gdzieś w okolicy godziny 16:00 przyszedł Japończyk, a po chwili dosiadł się do niego Polak - byli umówieni na lekcje japońskiego. Później “wywnioskowałem” lewym uchem, że ten Polak uczy się japońskiego bo robi karierę w japońskiej firmie.

Pomyślałem sobie, że niezły frajer - bez sensu, że chce zarabiać więcej. Jakby wiedział jakie progi podatkowe chce wprowadzić partia Razem dla lepiej zarabiających, to zamiast jak frajer tracić czas na naukę japońskiego mógłby z kumplami na browara iść albo obejrzeć jakiś fajny serial na HBO.

Jest teraz 19:47, a ja nadal sobie klepię w klawiaturkę mojego najnowszego MacBook’a za 8 tys. zł. Takie jest zajebiste życie przedsiębiorcy. Nieważne, że to klepanie w klawiaturę zajmuje mi 14-16 godzin dziennie. Nieważne, że cały tydzień nie widzę swojej rodziny bo oni są w Gdańsku, a ja mam firmę w Warszawie. Nieważne, że od 5 lat nie oglądałem żadnego serialu i zamiast miło spędzać wieczory ze znajomymi i rodziną to ja bez sensu buduje jakąś głupią firmę. Nieważne, że co miesiąc muszę uzbierać kasę na pensje dla ponad 100 osób i wcale się tym co miesiąc nie stresuje … bo przecież jestem przedsiębiorcą, a wiadomo, że każdy przedsiębiorca ma w naszym kraju jak pączek w maśle.

Chciałem Wam więc powiedzieć, wszystkim tym ambitnym, którzy albo pracują bez sensu w tych korporacjach po kilkanaście godzin dziennie albo bez sensu budują te swoje biznesy, że jesteście zwyczajnymi frajerami. Zamiast tracić czas na ten bezsensowy rozwój, ciągłe uczenie się, budowanie, siedzenie po nocach w biurze albo w innej kawiarni to ten czas możecie spokojnie wykorzystać na oglądanie filmów w telewizji albo siedzenie cały dzień na Facebook.

A dlaczego wszyscy jesteście frajerami. Bo za chwilę do władzy dojdą komuniści z partii Razem i progi podatkowe będą wyglądały w następujący sposób:

22% ponad 12.000
33% ponad 60.000
44% ponad 120.000
55% ponad 250.000
75% ponad 500.000


Pozdrawiam wszystkich frajerów!
Frajer Piotr