FreeHotSpot - czyli darmowy punkt dostępu do Internetu za pomocą Wi-Fi, to także globalna sieć darmowego dostępu do Internetu budowana przez ProxyAd S.A. - polską spółkę notowaną na GPW/NewConnect. Często korzystając z Internetu u znajomych, pojawia się problem - nikt nie pamięta jakie jest hasło do domowej sieci, nie wspominając już, że udostępnianie poprzez podawanie hasła jest niebezpieczne – każdy, komu je podajemy uzyskuje dostęp do naszej domowej sieci Wi-Fi.
Czy nie można tego wszystkiego zrobić prościej? Z pomocą przychodzi właśnie urządzenie FreeHotSpot. Bez potrzeby konfiguracji, podawania hasła, czy instalacji dodatkowego oprogramowania. Za pomocą jednego „kabelka” podłączamy urządzenie, niewiele większe od pudełka zapałek, do swojego domowego routera i od razu mamy w domu drugą sieć dla swoich gości. 

Sieć jest cały czas dostępna i jej sygnał zawsze nazywa się tak samo, czyli FreeHotSpot, a aby się z nią połączyć nie jest potrzebne żadne hasło. Sceptyk może stwierdzić – ale jak wszyscy będą bez żadnych ograniczeń podłączać się do mojego Internetu, to dla mnie już nic nie zostanie. Ten problem też został rozwiązany, bo urządzenie FreeHotSpot udostępnia gościom tylko taką część Twojego Internetu, z której aktualnie nie korzystasz – nigdy więc nie będzie takiej sytuacji, że goście spowodują, że Twój Internet będzie działał wolniej!

Urządzenie można obecnie kupić w promocyjnej cenie 98 zł na stronie Internetowej producenta www.freehotspot.pl. Od razu po zakupie właściciel urządzenia może zacząć zarabiać na udostępnianym przez siebie Internecie. Wszystko działa bardzo prosto – właściciel urządzenia zarabia na reklamach, które wyświetlane są jego gościom podczas korzystania z Internetu. Oczywiście w każdej chwili reklamy mogą być wyłączone przez właściciela urządzenia. Reklamy wyświetlane są w taki sposób, żeby nie było to uciążliwe dla użytkownika. Goście widzą je jedynie na ekranie powitalnym oraz później co jakiś czas w zależności od intensywności korzystania przez nich z Internetu – zasada jest prosta – im więcej danych transferujesz, tym więcej reklam widzisz.

Z przyjętych założeń wynika, że jedno urządzenie może zarobić dla swojego właściciela do 200 zł rocznie, ale oczywiście urządzenia w ruchliwych lokalizacjach mogą generować nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Celem jest zbudowanie globalnej sieci zunifikowanego dostępu do Internetu. Każde urządzenie emituje sygnał Wi-Fi, który zawsze nazywa się FreeHotSpot więc jeżeli raz się do niego podłączysz, to za każdym razem kiedy pojawisz się w zasięgu innej sieci FreeHotSpot, podłączysz się do niej automatycznie.

"Zbudowanie tego typu globalnej sieci daje duży potencjał na koniec dnia np. umożliwienie użytkownikom korzystania z darmowych rozmów telefonicznych" – mówi Piotr Surmacki prezes zarządu ProxyAd S.A. "Liczymy na to, że niski koszt urządzenia, prostota jego obsługi i szczytna idea budowania globalnej sieci darmowego dostępu do Internetu pozwolą nam zyskać rzeszę fanów, którzy chętnie podzielą się swoim Internetem, a przy okazji my damy im możliwość zarobku." – dodaje.

Spółka planuje sprzedawać także swoje urządzenia w promocjach poprzez operatorów sieci kablowych. Dla operatorów kablowych to duża szansa – już teraz wszyscy udostępniają swój Internet znajomym, którzy ich odwiedzają, ale robią to w sposób mało bezpieczny, co powoduje różnego rodzaju problemy techniczne dla operatora. Udostępnianie Internetu za pomocą urządzenia FreeHotSpot jest w pełni bezpieczne, a dodatkowo gwarantuje jego właścicielowi pełne bezpieczeństwo od strony prawnej i zdejmuje z niego odpowiedzialność nieautoryzowanego korzystania z nielegalnych treści.

Spółka ProxyAd S.A. działa od 2007 roku na rynku reklamy lokalizacyjnej. Od 2012 roku notowana jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect. Początkowo dostarczanie reklamy realizowane było za pomocą technologii Bluetooth, a z czasem ewoluowało na inne technologie. Projekt FreeHotSpot jest kolejnym krokiem rozwoju spółki i dostosowania jej oferty do bardzo dynamicznie zmieniającego się rynku technologii bezprzewodowych.