Działania w praktyce / case studies

Zobacz jak moje usługi pomogły wejść moim Klientom na kolejny poziom rozwoju ich biznesu. Konkretne działania zawsze przynoszą konkretne efekty!

Master Slim Młody Jęczmień

Suplement diety na odchudzanie wykorzystujący wizerunek celebrytki Natalii Siwiec

Warunki wyjściowe

  • 19 zł -  cena detaliczna produktu
  • 56 zł - średnia wartość zamówienia przez Internet
  • 20 zł - koszt dostawy dla zamówień internetowych
  • 45 zł - koszt reklamy / CPS
  • 1,8 szt. - średnia liczba produktów w zamówieniu
  • -23 zł - jednostkowa strata na zamówieniu

Wykonane działania

Zmiana ceny

Produkt występuje w 2-ch formach (kapsułki i saszetki), ale wcześniej każda z nich miała taką samą cenę. Podniesiona została cena dla obydwu form i zróżnicowana w zależności od formy. Wyższa cena pozytywnie wpłynęła na odbiór produktu przez konsumenta. Droższy produkt kojarzy się z wyższą jakością.

Pakietowanie

Wcześniej klienci składając zamówienie przez internet sami decydowali ile produktów kupić oraz jakich. Zostały zrobione specjalne pakiety promocyjne, które dawaly rabat klientowi, ale podnosiły średnią cenę zamówienia na ponad 100 zł z dotychczasowych 56 zł.

Media społecznościowe

Produkt został wprowadzony do mediów społecznościowych. Jeden obszar to współpraca z influencerami, w tym z twarzą kampanii. Drugi obszar to współpraca ze zwykłymi użytkownikami w zakresie pozyskania opinii na temat produktu. Opinie zostały wykorzystane na stronie www.

Rekomendacje

Zostały pozyskane rekomendacje nie tylko od zwykłych klientów, ale także od profesjonalnych użytkowników z różnych grup - np. trenerzy osobiści, profesjonalni kulturyści. Rekomendacje zostały wykorzystane na stronie www oraz w kampaniach reklamowych.

Zmiana komunikacji

Zostały wprowadzone dodatkowe kanały komunikacji z klientem - interaktywny system komunikacji głosowej oraz live-chat. Dodatkowo zostały ustawione automatyczne komunikaty tekstowe dla głównych kanałów komunikacji z klientem.

Program partnerski

Został uruchomiony program partnerski, za pomocą którego klienci mogli polecać produkt do swoich znajomych i w ten sposób zarabiać dodatkowe pieniądze. Program był również dostępny dla profesjonalnych marketerów, z którymi rozliczenia były za efekt.

Bazy audience

Wszystkie działania reklamowe były prowadzone z wykorzystaniem baz danych audience. Została przeprowadzona segmentacja klientów w zależności od ich zachowań (behawioralnie), a wszystkie komunikaty zostały dostosowane do poszczególnych grup.

Efekty końcowe

Zwiększenie sprzedaży o 560%


Zwiększenie wartości jednostkowego zamówienia średnio do kwoty 106 zł


Spadek kosztów reklamy CPS do kwoty 17 zł


Rachunek ekonomiczny na jednym zamówieniu +56 zł


 

TriPlus Aloe Vera ™

Nowy produkt wprowadzony na konkurencyjny, a zarazem hermetyczny rynek produktów dla rynku rolniczego w Polsce.

Piotr Surmacki

Wykonane działania

Identyfikacja wizerunku marki

Została stworzona kompleksowa identyfikacja wizualna marki razem z koncepcją wszystkich materiałów. Zaczynając od samego logo produktu, prostych elementów jak wizytówki, katalogi, po koncepcję wizualną prezentacji badań naukowych. 

Strona internetowa

Strona internetowa została stworzona w taki sposób, żeby adresować potrzeby wszystkich potencjalnych grup odbiorców oraz zostały na niej umieszczone przydatne dla nich materiały.

Sprzedaż przez Internet

Produkt jest specyficzny, a wartość pojedynczego zamówienia może wynośić kilkaset tysięcy złotych. Z jednej strony trudno to sprzedać przez internet, ale z drugiej można sprzedawać próbki i w ten sposób zbierać bazę klientów do dużych transakcji. 

Identyfikacja partnerów

Zostali zidentyfikowani kluczowi decydenci na rynku oraz zostały nawiązane z nimi relacje. Przygotowane zostały odpowiednie badania, a produkt został rozdystrybuowany do najbardziej wpływowych osób na tym rynku. Dystrybucja została zrobiona pod pełną kontrolą, aby śledzić efekty działań.

Narzędzia komunikacji

Zostały uruchomione kanały komunikacji dostosowane do potrzeb poszczególnych grup odbiorców oraz partnerów - m. in. została uruchomiona infolinia handlowa dla osób zainteresowanych produktem.

Bazy audience & reklama

Klienci zostali pogrupowani w segmenty na podstawie ich zachowań na stronie internetowej oraz zainteresowań - np. na podstawie artykułów jakie czytali w sieci. W ten sposób powstały konkretne grupy odbiorców, do których można było skierować osobną komunikację marketingowo-sprzedażową.

Poznaj efekty prowadzonych działań

Chcesz poznać efekty moich usług oraz dowiedzieć się o kolejnych praktycznych działaniach dla moich Klientów - kliknij przycisk poniżej!

Zapraszam do kontaktu

Piotr Surmacki
Piotr Surmacki

+48 (22) 247 80 03

Piotr Surmacki

piotr@surmacki.com

Piotr Surmacki

Porozmawiaj na czat!

Biuro PL

NextField Investments Ltd.
ul. Grochowska 306/308
03-840 Warszawa
Strona www >

Biuro CY

NextField Investments Ltd.
Maria House, Avlonos Street 1
1075 Nicosia Cyprus


tel.: +357 220 30 242

Social Media

Zostaw swój numer. Oddzwonię w dogodnym terminie.

Imię i nazwisko/Nazwa firmy
Telefon
Preferowane godziny kontaktu (GMT+1)
Zgoda