• Manifestacja przedsiębiorców przed Sejmem

    Manifestacja przedsiębiorców przed Sejmem

    W dniu 7 listopada 2014 roku odbyło się historyczne wydarzenie - pierwsza manifestacja przedsiębiorców w wolnej Polsce. Nasz gospodarka oparta jest o małe i średnie firmy. To one wytwarzają 67% naszego PKB i tworzą 80% miejsc pracy. Żądamy aby rząd zaczął traktować nas jak partnerów budujących gospodarkę, a nie jak złodziei i oszustów.

Nowa ustawa - prawo działalności gospodarczej

W dniu 6 listopada 2014 roku Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński wystosował wiadomość e-mail do nieokreślonej grupy odbiorców z informacją, że pracują nad nowym projektem ustawy w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Założenia projektu tej nowej ustawy można przeczytać tutajhttp://bit.ly/1xfCkJ2

W projekcie ustawy znajduje się kilka bardzo ciekawych propozycji zmian legislacyjnych i nawet jedna bardzo spójna z naszymi postulatami.

Postulaty złożone do Marszałka Sejmu po manifestacji

Poniżej w linku znajdziecie oficjalne pismo złożone w kancelarii Sejmu zaadresowane do Marszałka Sikorskiego. Pismo zawiera postulaty wypracowane w ramach przygotowań do manifestacji. Dla tych, którzy nie zgadzają się z proporcjonalnie liczonym ZUS i twierdzą, że jest to podstawa do nałożenia przez rząd kolejnych podatków na przedsiębiorców chciałbym wyjaśnić w bardzo uproszczony sposób.

Media o nas - Polsat News: "Wydarzenia, opinie, komentarze", 7 listopada 2014 godz. 22:00

O godz. 22:00 byłem także goście Polsat News. Jak ktoś ma materiał wideo z tego programu to będę wdzięczy za udostępnienie bo mi niestety nie udało się go zorganizować.

Media o nas - TVP1: "Świat się kręci", 7 listopada 2014 godz. 18:30

Tuż po manifestacji przed Sejmem na godz. 18:30 zostałem zaproszony wraz z kilkoma innymi przedsiębiorcami przez Panią Agatę Młynarską, do jej programu "Świat się kręci" na TVP1. Program ogląda ok 4 mln osób. W programie była dyskusja na temat naszej manifestacji oraz sytuacji przedsiębiorców w Polsce. Stronę rządową reprezentował poseł PO Pan Marcin Święcicki. Całość programu można obejrzeć tutaj: http://bit.ly/1z8TJT3

Na koniec programu prowadząca powiedziała na antenie, że nasza sprawa jest bardzo ważna dlatego chciałaby zobaczyć się z nami za miesiąc i sprawdzić, czy rząd zrobił cokolwiek w sprawie naszych postulatów. Od razu po tym programie rzecznik PO próbował się skontaktować ze mną za pośrednictwem mojego działu PR zapraszając do dalszych rozmów na temat postulatów!

Relacja z manifestacji w dniu 7 listopada 2014

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyło się historyczne wydarzenie - pierwsza manifestacja przedsiębiorców w wolnej Polsce. Przedsiębiorcy protestowali przeciwko zbyt skomplikowanym przepisom w zakresie prowadzenia działalności w Polsce oraz podejściu państwa do przedsiębiorcy jako do oszusta i do złodzieja zamiast jak do partnera, który pomaga budować polską gospodarkę.

Górnictwo to tylko 3% polskiego PKB. Małe i średnie firmy to 67% polskiego PKB! Dlaczego rząd godzi się na dokładanie kasy do kopalń? Dlaczego rząd w Polsce przedsiębiorcom tylko rzuca kolejne kłody pod nogi? Bo wie, że nie jesteśmy zorganizowani - nie mamy swoich związków! Pokażmy im! Niech kilka tysięcy przedsiębiorców przyjedzie do Warszawy i zacznie palić opony przed sejmem. Może wtedy zaczną z nami rozmawiać i nas słuchać.

Nie chcemy być kolejnym związkiem. Nie chcemy być kolejną partią i walczyć o władzę. Chcemy rozmawiać z tymi, którzy są u władzy i za pomocą mediów wymuszać na nich działanie w pożądanym kierunku. Chcemy, żeby media zaczęły być wreszcie czwartą władzą - słuchały grup społecznych i pomagały im realizować sensowne postulaty. Media powinny wspierać dialog z rządem!

Listę naszych postulatów możesz zobaczyć tutaj: http://bit.ly/1DXaO4S
Zaproszenie wideo: http://youtu.be/bDLPgWdjAQ4

Relacja wideo z manifestacji 7 listopada 2014