Relacja z manifestacji w dniu 7 listopada 2014

W dniu 7 listopada 2014 roku odbyło się historyczne wydarzenie - pierwsza manifestacja przedsiębiorców w wolnej Polsce. Przedsiębiorcy protestowali przeciwko zbyt skomplikowanym przepisom w zakresie prowadzenia działalności w Polsce oraz podejściu państwa do przedsiębiorcy jako do oszusta i do złodzieja zamiast jak do partnera, który pomaga budować polską gospodarkę.

Górnictwo to tylko 3% polskiego PKB. Małe i średnie firmy to 67% polskiego PKB! Dlaczego rząd godzi się na dokładanie kasy do kopalń? Dlaczego rząd w Polsce przedsiębiorcom tylko rzuca kolejne kłody pod nogi? Bo wie, że nie jesteśmy zorganizowani - nie mamy swoich związków! Pokażmy im! Niech kilka tysięcy przedsiębiorców przyjedzie do Warszawy i zacznie palić opony przed sejmem. Może wtedy zaczną z nami rozmawiać i nas słuchać.

Nie chcemy być kolejnym związkiem. Nie chcemy być kolejną partią i walczyć o władzę. Chcemy rozmawiać z tymi, którzy są u władzy i za pomocą mediów wymuszać na nich działanie w pożądanym kierunku. Chcemy, żeby media zaczęły być wreszcie czwartą władzą - słuchały grup społecznych i pomagały im realizować sensowne postulaty. Media powinny wspierać dialog z rządem!

comments powered by Disqus